Electro coating systems

Technologie pro průmyslové lakování

Technologie a služby pro průmyslové povrchové úpravy kataforézou a dalšími moderními technologiemi.

Kataforézní linka v BWI GROUP Cheb, Česká republika

Kompletní kataforézní linka pro BWI v Chebu

Vanová linka včetně předúpravy, dospalu a neutralizační stanice s variabilními časy jednotlivých operací.

Víte, že…

Jsme štiky českého byznysu? Umístili jsme se v žebříčku COFACE 10 nejúspěšnějších společností v kraji.

První anaforetickou linku jsme přestavěli v roce 1989, od roku 1992 jsme byli součástí divize povrchových úprav MEGA. Od roku 2000 je MEGA‐TEC samostatnou dceřinou společností a součástí skupiny firem MEGA. Společnost je certifikována podle ISO 9001.

Společnost MEGA‐TEC s.r.o. se umístila mezi 10 nejúspěšnějšími společnostmi v kraji Vysočina v prestižním ekonomickém žebříčku Štiky českého byznysu. Tento žebříček každoročně sestavuje na základě čistě ekonomických výsledků společnost COFACE a již 14. rokem oceňuje nejzdravější a nejdravější firmy ve všech regionech České republiky.

Provádíme vlastní návrh a projekci technologických linek pro povrchové úpravy, zejména pro kataforézu, práškové lakování, ale i další technologie. Opracováváme korozivzdornou ocel, standardní ocel i plasty.

Poskytujeme záruční i pozáruční servis námi realizovaných technologických linek.

Proč MEGA–TEC

In-house design and engineering

Vlastní inženýři a technologové

Tým zkušených odborníků navrhuje linky povrchových úprav. Linky nejen navrhujeme, ale také vyrábíme a zprovozňujeme. Díky tomu máme cennou zpětnou vazbu a zkušenosti, které promítáme do naší práce.

Custom EFC boxes with Ralex® membranes

Vlastní EFC boxy s vlastními membránami RALEX®

Vyrábíme vlastní EFC boxy s membránami RALEX pro kataforézní lakovny. Iontově selektivní membrány RALEX mají další využití i v ostatních průmyslových aplikacích včetně energetiky a potravinářství.

World-class carmakers with EFC boxes by MEGA–TEC

Světoví výrobci používají ECF boxy od MEGA-TEC

I ti nejnáročnější výrobci používají naše EFC boxy. Domácí Škoda v Mladé Boleslavi, prestižní továrna VW ve Wolfsburgu, ale i Ferrari v Modeně se již několik let spoléhají právě na EFC boxy MEGA-TEC.

Stáhnout seznam referencí (PDF)

A full service

Ucelené služby

Dodáváme kompletní technologie pro průmyslové povrchové úpravy od návrhu až po montáž a zprovoznění. K tomu navíc konzultace a analýzy.

Co umíme

Produkty

Máme zkušenosti s návrhem, výrobou i provozem technologií pro průmyslové povrchové úpravy. Více než dvacet let dodáváme subdodavatelům automotive, ale částečně také do automotive a i do dalších průmyslových odvětví. Jsme s vámi v denním kontaktu, rozumíme vám a chápeme vaše potřeby.

Vždy začínáme specifikací vašich požadavků a potřeb. Zajistíme návrh a inženýring, vyrobíme celou linku a u vás ji zkompletujeme a oživíme. Naši zákazníci oceňují také služby, které doplňují naše technologie - ať je to rychlý záruční i pozáruční servis, nebo outsourcing běžného provozu linky.

Pokud již máte linku od jiného dodavatele, ale nejste spokojeni, provedeme technologický audit a společně vám ji můžeme upravit a zefektivnit.

Kontaktujte nás pro nabídku řešení
Kontaktujte nás pro nabídku řešení

Elektroforézní box s iontovýměnnou membránou je ledvinou elektroforetického lakování. Slouží jako protielektroda k lakovanému produktu a mimo přenosu náboje zajišťuje udržování koncentrační rovnováhy a pH v elektroforetické lázni.

Tubulární svařované boxy
S membránou “RALEX AMH6-E HD pr. 81 mm”

Díky našim zkušenostem s elektro-membránovými procesy, kterým se věnujeme od roku 1985, má tento box nejlepší EFC membránu. Díky nejlepší permselektivitě na trhu a nízkému elektrickému odporu zajišťuje ideální obnovu pH v lázni. Protože je membrána svařovaná na našem vlastním stroji, nikoliv lepená, jako jediní na trhu na ni poskytujeme čtyřletou záruku.

Tubulární extrudované boxy
S membránou “RALEX AM-XT pr. 65 mm”

Membrána RALEX AM-XT je nedávným výsledkem výzkumu elektrodialýzy. Spojuje v sobě výborné vlastnosti našich stávajících membrán a bezešvý povrch díky výrobě kontinuální extruzí. Na povrchu tedy méně ulpívá barva a lépe se čistí. Tubulární extrudované membrány jsou kompatibilní se svařovanými membránami o stejném průměru.

Ploché a polokruhové boxy
S membránou RALEX AMH5E-HD

Ideální jako náhrada stávajících boxů nebo membrán. Protože si membrány vyrábíme, můžeme je upravit pro jakýkoliv elektroforetický box na trhu.

Kontaktujte nás pro nabídku
Kontaktujte nás pro nabídku

Naše lakovací linky slouží zákazníkům už mnoho let a stále k nim poskytujeme veškerý servis. Díky téměř 30letým zkušenostem s elektroforézou a povrchovými úpravami obecně jsme schopni vám poradit i s technologií, která není od nás. Provedeme nejen audit samotného zařízení, ale také vám doporučíme optimalizaci celého procesu lakování.

Kontaktujte nás pro nabídku řešení
Kontaktujte nás pro nabídku řešení

Ultrafiltrace je součástí elektroforézní linky a používá se pro výrobu oplachového média. Vyrábíme a dodáváme ultrafiltrační jednotky s UF moduly podle přání a specifikace zákazníka. Využíváme také zkušeností s ostatními druhy filtrace získanými v rámci skupiny MEGA.

Kontaktujte nás pro nabídku řešení
Kontaktujte nás pro nabídku řešení

růmyslové lubrikanty, oleje, mazadla a emulze pro tváření, obrábění, lisování a další operace používají firmy THYSSEN Group, GM, VW, AUDI, MUBEA a další. MEGA-TEC je obchodně-technickým zástupcem společnosti WILHELM DIETZ GmbH pro Českou a Slovenskou republiku. Nabízíme a dodáváme řezné, chladící, mazací a lisovací emulze (vodou mísitelné/nemísitelné, minerální/syntetické), pomocné a servisní materiály (antikorozní přípravky, ochranné konzervační přípravky, čistící přípravky).

Kontaktujte nás pro nabídku řešení
Kontaktujte nás pro nabídku řešení

Naše reference

BWI GROUP kompletní kataforetická linka

BWI GROUP

Kompletní kataforéza v Chebu

V roce 2016 firma MEGA-TEC dodala celosvětově působící společnosti BWI GROUP kompletní kataforézní linku včetně dospalu a neutralizační stanice. Kompletní technologie je instalována v novém závodě pro výrobu automobilových tlumičů v Chebu.

Jedná se o vanovou linku předúpravy a kataforetického lakování se speciálním dopravním systémem „Walking beam“, tedy portálovým dopravníkem nad každou technologickou sekcí. V rámci jednoho taktu změní pozici všechny závěsy v lince, přičemž je zachována variabilita funkčních časů jednotlivých operací.

Parametry linky
rozměry závěsu s výrobky: 1700 x 900 x 1300 mm (D x Š x V)
hmotnost závěsu: 350 kg, takt linky 200 s

Čím je linka výjimečná?

Walking Beam Variabilní časy operací Kompletní linka
Zeptejte se na podrobnosti
Zeptejte se na podrobnosti
Tatra Trucks - Hard trucks coated the proper way

Tatra Trucks

Pořádná technologie pro Tatra Trucks

Tatra Trucks je světově známý výrobce nákladních vozů používaných v řadě odvětví ať už je to lesnictví nebo těžba, ve stavebním průmyslu a také v armádě. Technologie povrchových úprav používané při výrobě nákladních vozů zajišťují požadovanou korozní odolnosti v těch nejtěžších podmínkách.

MEGA-TEC přestavěl zastaralou anaforetickou linku na moderní kataforetickou v rekordním čase, aby bylo omezení výroby co nejkratší.

Tatra Trucks

Odolnost vůči korozi Servis Technologie
Zeptejte se na podrobnosti
Zeptejte se na podrobnosti

Staráme se o vás

MEGA Care

MEGA–TEC šetří vaše peníze
Veškerá péče, kterou potřebujete.

MEGA-TEC minimalizuje výpadky na nezbytné technologické minimum díky aktivnímu monitoringu, prevenci a preventivním kontrolám. Pravidelné inspekce v místě instalace zahrnují podrobné několikadenní testování. Vzorky lázní posíláme do laboratoře, důkladně kontrolujeme i membrány. Díky inspekci můžeme porovnat na místě získaná data s dlouhodobě sledovanými parametry a dát vám tak kompletní informace o stavu vaší linky.

MEGA-TEC minimalizuje výpadky na nezbytné technologické minimum díky aktivnímu monitoringu, prevenci a preventivním kontrolám. Pravidelné inspekce v místě instalace zahrnují podrobné několikadenní testování. Vzorky lázní posíláme do laboratoře, důkladně kontrolujeme i membrány. Díky inspekci můžeme porovnat na místě získaná data s dlouhodobě sledovanými parametry a dát vám tak kompletní informace o stavu vaší linky.

Máte zájem? Kontaktujte nás!

Miroslav Matuška

Miroslav Matuška

Jednatel

+420 602 550 925 miroslav.matuska@mega.cz
Zdeněk Král

Zdeněk Král

Výkonný ředitel

+420 733 515 277 kral@megatec.cz

MEGA–TEC s.r.o.

sídlo

Průmyslová 1415
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
Česko

Zobrazit na mapě
Více kontaktů