30 let technologií, inovací a vizí

30 let technologií, inovací a vizí

Skupina technologických firem s celosvětovou působností

Technological companies with worldwide reach.

Jsme výzkumníci, výrobci a vizionáři

Skupina technologických firem s celosvětovou působností

Chci zjistit víc
World-class industrial surface treatment

Průmyslové povrchové úpravy na světové úrovni

Materiály, technologie a služby pro moderní průmyslové povrchové úpravy

Chci zjistit víc
Bioremediace skládkových výluhů

Ekologické služby

Pokročilé sanace založené na patentovaných postupech.

Chci zjistit víc

Víte, že…

První membrána RALEX® byla vyrobena v roce 1985? Podívejte se na další historické okamžiky skupiny firem MEGA.

Naše oblasti podnikání

Elektromembránová filtrace postavená na vlastních membránách RALEX® přináší průmyslovým firmám dvojí výhodu - vrací cenné suroviny zpět do výroby a snižuje množství odpadu.

Chci zjistit víc

Materiály, technologie a služby pro průmyslové povrchové úpravy založené na kataforéze a dalších moderních technologiích.

Chci zjistit víc

Ekologické poradenství, revitalizace krajiny, sanace starých ekologických zátěží založené na inovativních patentovaných postupech a hlubokých znalostech hydrogeologie.

Chci zjistit víc

Navrhujeme a realizujeme kompletní dodávky technologií pro úpravu procesních vod, pitných vod a čištění vod průmyslových a odpadních.

Chci zjistit víc

Průmyslové aplikace

Kontaktujte nás pro více aplikací
High Purity Water Treatment EDI

ENERGY, Ústí nad Labem, Česko

Výměna a vylepšení úpravny vody pro teplárnu v Ústí

MEGA dodala jednotky EDI pro přípravu ultračisté vody jako součást inovativního, čistě membránového, řešení úpravy vody. Úpravna, která je součástí teplárny ENERGY v Ústí nad Labem, potřebovala obměnu po desítkách let zásobování města teplem.

Ultrafiltrace, reverzí osmóza a elektrodeionizace byly zvoleny jako optimální moderní technologie pro přípravu ultračisté vody z vody z Labe. MPure EDI od MEGA prověřilo své kvality a bezproblémovou funkci i v náročných podmínkách provozu s vysokým obsahem CO2, vypořádalo se s rozdíly v parametrech vstupní vody a trvale zásobuje teplárnu ultračistou vodou s odporem přes 16 MΩ. Kontaktujte nás pro více informací o tomto projektu, poradíme vám, jak využít EDI.

Zeptat se na projekt
Zeptat se na projekt
Recyklace glykolů

CLASSIC Oil s.r.o., Buštěhrad, Česká republika

Recyklace odpadních nemrznoucích kapalin pomocí elektrodialýzy

CLASSIC Oil s.r.o., největší český výrobce chladicích kapalin / antifreezů a teplosměnných kapalin, používá od roku 2017 unikátní elektromembránovou technologii RALEX® ART od firmy MEGA na zpracování roztoku glykolů pro jejich následnou recyklaci. Chladicí kapaliny, nemrznoucí směsi a HVAC kapaliny se recyklují pomocí elektrodialýzy a mohou být opět použity k výrobě nových provozních kapalin. Inovativnost procesu recyklace má současně i ekologický rozměr, kdy ušetřené glykoly nezatěžují životní prostředí a snižují množství vyprodukovaných odpadů.

V roce 2019 bylo díky této technologii zrecyklováno 100 tun odpadového materiálu. Z každých 1 000 litrů odpadní suroviny se vyprodukuje 900 litrů čistého produktu, který splňuje přísné normy ASTM.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z programu OPPIK. Kompletní vývoj a instalaci technologie provedla dceřiná společnost MemBrain s.r.o.

Zeptat se na projekt
Zeptat se na projekt
BioCNG pro města

BioCNG pro města, ČOV Brno – Modřice

První autobus v ČR poháněný bioplynem z odpadní vody

Pilotní projekt „BioCNG pro města“ realizovaný společně s Institutem Cirkulární ekonomiky, Brněnskými vodárnami a kanalizacemi a MemBrain, využívá plyn vznikající při čistění odpadních vod pro pohon hromadné dopravy. Projekt byl oceněn institutem Smart City Innovation.

Jednotka BioCNG BU-12 byla připojena na kalový plyn v BVK ČOV Modřice. Vyrobený biometan byl tankován do autobusu DP Brno. Bylo provedeno 36 plnění s celkovým odběrem 1660 kg. Jednotka BioCNG najela 1068 hodin bez jediného neplánovaného výpadku.

Přechod provozu ze zemědělského bioplynu na kalový plyn neprovázely žádné problémy. Naopak koncentrace metanu byla vyšší v kalovém plynu a nežádoucí obsah kyslíku a dusíku byl velmi nízký, a proto byla koncentrace biometanu v produktu vysoká.

Zeptat se na projekt
Zeptat se na projekt

Hledáte řešení na míru?

Technologie MEGA stojí na výsledcích vlastního výzkumu a vývoje. Také sami vyrábíme membrány, membránové svazky i celé jednotky. Naši procesní technologové upraví předpřipravené jednotky tak, aby optimálně řešily váš problém. Napište nebo zavolejte našim obchodníkům.

Kontaktujte nás