MEGA aplikace pro BIO produkty

MEGA aplikace pro BIO produkty

Nahraďte technologie iontově výměnných kolon a ušetřete na provozních nákladech

Víte, že ...

MEGA ED splňuje požadavky EU 2018/848 a 2020/464 na pravidla o produkci BIO potravin.

Čištění organických (BIO) sloučenin

Purification of organic compounds

Složky potravin vhodné pro zpracování elektrodialýzou

BIO glukózové sirupy
BIO maltodextrin
BIO dextróza
BIO ovocné šťávy
BIO škrob
Sušená sladká BIO syrovátka

Společnost MEGA nabízí novou technologii, která dokáže plně vyhovět požadavkům na BIO produkty a zároveň úspěšně odstranit obsah popela ze vstupního roztoku, a tím snížit množství soli v konečném produktu.






Elektrodialýza jako řešení pro výrobu potravin a nápojů v BIO kvalitě

Vhodné zařízení pro úpravu BIO produktů

Vhodné zařízení pro úpravu BIO produktů

Elektrodialýza MEGA (ED) je vhodná pro nahrazení iontovýměnné technologie. ED navíc splňuje předpisy EU týkající se BIO výrobků a zároveň šetří provozní náklady.

ED funguje jako náhrada technologií iontovýměnných kolon pro další odstranění rozpuštěných pevných částic, organických kyselin nebo okyselení/odkyselení BIO produktů.

Technologie elektrodialýzy MEGA nepoužívá žádné chemické látky, a proto nemění složení ošetřovaného produktu, což by bylo v rozporu s myšlenkou BIO produkce.

 EU Regulation 2020/464

Víte, že…

Podle nového nařízení EU 2020/464 lze iontovýměnné a adsorpční pryskyřice používat pouze u BIO potravin pro zvláštní výživové účely (nařízení (EU) č. 609/2013, čl. 1 odst. 1 písm. a) a b)). V podstatě jde o produkty, které se používají pro výživu kojenců a malých dětí. Všechny ostatní BIO produkty nesmí být vyráběny s použitím iontovýměnných kolon, což vzhledem k rozsáhlému používání pryskyřic v mnoha organických produktech představuje problém pro mnoho výrobců.

Vyvinuli jsme špičkovou technologii, která je v souladu s předpisy EU, zejména s nařízeními 2018/848 a 2020/464 o produkci BIO potravin.

Ať už vyrábíte jakýkoli BIO nápoj – pivo, víno, džusy, nealkoholické nápoje nebo organické mléčné a cukrovarnické výrobky –, nemůžete dělat kompromisy v kvalitě a předpisech. Řešení od MEGA vám pomůže čelit rostoucím výzvám v oboru, které souvisejí se stále se zvyšujícími požadavky legislativy EU, a zároveň zachovat vysokou kvalitu finálních produktů.

Týká se vás to také?

Týká se vás to také?

Reverzní elektrodialýza (EDR) není konkurentem iontovýměnné technologie (ionex). Každá technologie má své specifické výhody. Podle nařízení EU 2018/848 a 2020/464 však výrobky, při jejichž výrobě byla použita iontovýměnná technologie, nesmí být označeny značkou BIO. Elektrodialýza, na druhé straně, označení BIO nebrání.

Nařízení 2018/848 a 2020/464 se týkají mnoha (a všech) průmyslových odvětví, která používají označení BIO:

  • Cukrovarnický průmysl
  • Škrobové výrobky
  • Zpracování ovocných šťáv
  • Mlékárenský průmysl

Jak to funguje?

Jak to funguje?

V porovnání s IEX technologiemi se ED nedotýká základní struktury materiálu, ale odstraňuje rozpuštěné pevné částice tak, že přirozeně přitahuje nabité ionizované částice k elektrodám.

Co děláme pro výrobu BIO potravin a nápojů

BIO produkty, které lze zpracovávat elektrodialýzou

BIO glukózové sirupy, maltodextrin, dextróza a agamalt. Tyto složky se používají do široké škály potravin, jako je dětská výživa, maso a uzeniny, pekařské výrobky, ovocné přípravky, aromata, sportovní výživa, farmaceutické výrobky, nápoje, koření atd.

Kontaktujte nás pro podobné řešení
Kontaktujte nás pro podobné řešení

ED může nahradit IEX ke zvýšení sladkosti v běžně kyselejším ovoci, jako jsou hrozny, jablka a hrušky, a připravit tak řadu různých šťáv, džemů nebo nápojových koncentrátů.

Kontaktujte nás pro podobné řešení
Kontaktujte nás pro podobné řešení

Při zpracování syrovátky se ED již tradičně používá k demineralizaci organické sladké sušené syrovátky. V některých případech zákazníci používají pouze částečnou míru demineralizace (jako D70) s iontovýměnou na závěrečné dočištění. V těchto případech můžeme použít elektrodialýzu pro úplnou desalinizaci, aby bylo možné syrovátku použít v mnoha návazných potravinářských recepturách.

Zjistit více o demineralizaci syrovátky       Kontaktujte nás pro podobné řešení
Zjistit více o demineralizaci syrovátky       Kontaktujte nás pro podobné řešení

Požádejte o bezplatnou cenovou nabídku pro svůj projekt čištění organických (BIO) produktů/složek

Naši odborníci jsou připraveni najít nejlepší řešení pro váš projekt čištění BIO ingrediencí/produktů. Budeme vás kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Máte zájem? Kontaktujte nás.

Vitaly Bleskov

Vitaly Bleskov

Obchodní manažer

+420 602 737 400 vitaly.bleskov@mega.cz
Aleš Platzer

Aleš Platzer

Obchodní manažer

+420 702 176 317 ales.platzer@mega.cz
Lukáš Semián

Lukáš Semián

Obchodní manažer

+420 778 463 642 lukas.semian@mega.cz

MEGA a.s.

sídlo

Pod Vinicí 87
471 27 Stráž pod Ralskem
Česká republika

Ukázat na mapě