Galacteum gets highly valuable product from NF cheese sweet whey

Galacteum získalo vysoce hodnotný produkt z nf sladké syrovátky

Demineralizace sladké syrovátky


Galacteum získalo z NF sladké syrovátky vysoce hodnotný produkt s různým stupněm odsolení

GALACTEUM – Dairylac S.L.

GALACTEUM – Dairylac

Španělská společnost Galacteum, dříve známá jako Dairylac, si vybudovala silnou pozici na trhu díky svým špičkovým řešením v oblasti zpracování mléka, která využívá ve svém výrobním procesu od zpracování surovin až po výrobu konečného produktu.

Společnost GALACTEUM vyrábí mléčné výrobky s vysokou přidanou hodnotou a poskytuje svým zákazníkům suroviny nejvyšší kvality. Společnost působí zejména v odvětví potravinářského průmyslu, kojenecké výživy a funkčních potravin.

Galacteum project challenge

Výzva

Když nás společnost Galacteum oslovila, chtěla rozšířit své již tak široké portfolio produktů.

Hlavním cílem připravovaného projektu bylo maximální využití vedlejších produktů vznikajících při výrobě sýrů ze sladké syrovátky.

Po dlouhém a podrobném hodnocení všech možných dodavatelů elektrodialýzy se společnost Galacteum rozhodla pro společnost MEGA, která jí dodá řešení demineralizace syrovátky.

Galacteum MEGA electrodialysis solution

Naše řešení

Díky rozsáhlé spolupráci s technology společnosti MEGA se společnosti Galacteum podařilo získat jasnou představu o výkonu elektrodialyzačního systému a parametrech produktu. Toto výrazné usnadnění plánování produktu a značky pomohlo společnosti Galateum zajistit si potenciální zákazníky.

Společnost Galacteum zakoupila jednotku EWDU 8xEDR-II/250, která jí umožnila zpracovávat denně 50 až 100 t sladké NF syrovátky vznikající při výrobě sýrů v závislosti na stupni demineralizace. Původně takřka bezcennou surovinu tak přeměnila na špičkový produkt s mnoha způsoby využití.

Hlavní výhody elektrodialýzy od společnosti MEGA

Galacteum, MEGA project results

Výsledky

Dnes je Galacteum jednou z předních španělských společností nabízejících širokou škálu výrobků v potravinářském průmyslu.

Díky flexibilitě zakoupené jednotky EWDU 8xEDR-II/250 může vyrábět demineralizovanou syrovátku od D50 do D90 podle aktuální situace na trhu.

Client benefits

Výhody pro klienta

Časový rámec návratnosti investic jsme odhadli na dva roky od data nákupu. Díky bezchybnému každodennímu provozu jednotky se společnost Galacteum nemusí výrazněji zabývat ročními náklady na provoz a údržbu (OPEX).

Kontaktujte nás

Máte zájem? Kontaktujte nás!

Michal Jirdasek

Michal Jirdásek

Key Account Manager

+420 606 387 947 michal.jirdasek@mega.cz
Ales Platzer

Aleš Platzer

Sales Manager

+420 702 176 317 ales.platzer@mega.cz
Tereza Hudakova

Tereza Hudáková

Manažer prodeje

+420 771 122 363 tereza.hudakova@mega.cz
Ostatní kontakty
}