Případová studie Dolomites Milk

Dolomites Milk: demineralizace sladké syrovátky pro výrobu speciální výživy

Zpracování mléka pomocí elektrodialýzy MEGA


Dolomites Milk: demineralizace sladké syrovátky pro výrobu speciální výživy

Dolomites

Dolomites Milk S.r.l./GmbH

Mluvíme-li o integritě, tradici a kvalitních surovinách, Dolomites Milk je jedním z prvních jmen, které nás napadají. S ohledem na tyto hodnoty jsme realizovali mimořádně úspěšný projekt díky otevřené a věcné spolupráci mezi MEGA a Dolomites Milk.

Společnost Dolomites Milk byla založena jako společná firma italské společnosti Loacker zabývající se výrobou cukrovinek s místním mlékárenským družstvem Brimi. Loacker nabízí širokou škálu specialit z oplatek a čokolády ze surovin, které nejsou geneticky modifikované a jsou vyráběny v jednom z nejméně dotčených prostředí na planetě: v tyrolské a alpské oblasti.

Fotografie použita s laskavým svolením spol. VITRALUX GmbH.

Výzva

Výzva/potřeby klienta

Společnost Dolomites Milk potřebovala řešení následujícího problému, a to jak zpracovat velké množství mléka různého složení získaného od místních farmářů a zároveň získat flexibilní produkt různých stupňů odsolení. Hlavní výzvy byly:

 • Každý den zpracovat vysoký objem vstupů s variabilním složením,
 • termostabilita,
 • rozšíření výrobní kapacity,
 • různé úrovně demineralizace produktů.
 • Řešení"

  Řešení

  Společnost Dolomites Milk oslovila společnost MEGA, aby jí pomohla vyřešit zpracování odpadního proudu sladké syrovátky při rozšiřování výrobního závodu.

  Díky intenzivní spolupráci obou společností vyvinula MEGA pro tento projekt řešení na míru, které pokrývá všechny technické aspekty provozu jednotky při zachování udržitelného a flexibilního designu průmyslové jednotky.

  První instalace rozšiřitelné jednotky byla uvedena do provozu na podzim roku 2019 a ukázala se jako mimořádně účinná již krátce poté. V roce 2020 požádala společnost Dolomites Milk o rozšíření stávající jednotky na její plnou velikost. To potvrzuje rychlou návratnost investic výrobních linek, ve kterých jsou zavedeny demineralizační procesy od MEGA.

  Klíčové výhody elektrodialýzy od MEGA

  Výsledky"

  Výsledky

  Dolomites Milk nyní prodává svou syrovátku v různých stupních odsolení – DWP 40, DWP 50 a DWP 70 – producentům po celém světě. Získali tak vliv na mezinárodní trhy podle různého využití, jako je kojenecká výživa a sportovní výživa a výroba pekařských, čokoládových a cukrářských výrobků. Demineralizované výrobky jsou pro výrobu kojenecké a sportovní výživy naprosto ideální.

  Výhody

  Výhody pro klienta

  Dolomites Milk dosáhl všech výše uvedených cílů a rozšířil své produktové portfolio, a to také díky demineralizační technologii MEGA a odborným znalostem týmu elektromembránových procesů.

  Kontaktujte nás v případě zájmu o nezávaznou nabídku pro váš projekt zpracování syrovátky

  Naši inženýři a technologové připraví řešení přesně odpovídající vašim potřebám a požadavkům.

  V případě zájmu vyplňte formulář. Ozveme se vám zpět co nejrychleji.

  Máte zájem? Kontaktujte nás!

  Michal Jirdasek

  Michal Jirdásek

  Key Account Manager

  +420 606 387 947 michal.jirdasek@mega.cz
  Ales Platzer

  Aleš Platzer

  Sales Manager

  +420 702 176 317 ales.platzer@mega.cz
  Ostatní kontakty