Newsroom image description

Novinky

Návštěva zástupců z Brazilského státu Paraná v MEGA

MEGA a.s. hostila delegáty z Brazilského státu Paraná, kteří přijali pozvání na exkurzi po našem výrobním závodě v rámci incomingové mise pořádané Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem zemědělství ČR. Účastnili se ji, jak samotní zástupci státu, tak zástupci z řad podnikatelů. Mezi pozvanými delegáty byli například Darci Piana víceguvernér státu Paraná, Eduardo Bekin ředitel Agentury pro rozvoj státu Paraná či Norberto Ortigara ministr zemědělství státu Paraná.

V rámci jednodenní návštěvy byli zúčastnění seznámeni s novými trendy v oboru membránových technologií, na které se MEGA zaměřila, tedy zpracování průmyslových odpadních vod, demineralizaci podzemních i povrchových vod a dále demineralizaci syrovátky.

Delegáti si vyslechli nejen novinky z nabízených technologií, ale současně si prošli komplexní zázemí naší firmy od výroby membrán až po kompletaci Součástí prohlídky byla i návštěva vývojového centra MemBrain s.r.o.

Brazilští partneři projevili velký zájem o nabízené technologie. Kladné reakce na závěr celého dne jsou pro nás výzvou a věříme, že touto návštěvou byl položen základní kámen pro budoucí rozvoj a spolupráci zúčastněných stran.

19. 8. 2019

Návštěva zástupců z Brazilského státu Paraná v MEGA

MEGA a Nanocentrum Mordovia budou společně vyvíjet membránové technologie

Generální ředitel skupiny MEGA, pan Luboš Novák, a generální ředitel Centra pro nanotechnologie a nanomateriály Mordovia Dmitrij Krahin se dohodli na vzájemné spolupráci na základě společné realizace projektu Kriomilk. Aktuálně budovaná továrna s inovativní technologií demineralizace kyselé syrovátky umožní podnikům zpracovávajícím mléko poskytovat významné úspory ve výrobě a získat dvojí výhody: několikanásobné snížení produkčního odpadu a zároveň zvýšení výkonu a zlepšení kvality výrobků. Photo credit cnnrm.ru.

6. 3. 2019

MEGA and Nanocenter of Mordovia will develop membrane technologies together

MEGA na veletrhu Dairy & Meat Industry v Moskvě

MEGA a naše ruská dceřiná společnost MEGA ProfiLine budou v Moskvě vystavovat na veletrhu Dairy & Meat Industry. Přijďte nás navštívit ve dnech 19. - 22. února, abyste se dozvěděli o produkci mléčných surovin a přísad pomocí elektrodialýzy. Náš stánek naleznete v hale 8, číslo A537.

15. 2. 2019

MEGA at Dairy & Meat Industry Moscow 2019

MEGA na výstavě Iwater v Barceloně

Ve dnech 13. - 15. listopadu se MEGA účastnila mezinárodního veletrhu Iwater v Barceloně ve společném stánku s naším obchodním partnerem společností Fluytec. Součástí naší prezentace byly exponáty MPure™ 6 a 12 EDI pro výrobu ultračisté vody a RALEX® Modul EDR-IF pro pokročilé eletrodialyzační systémy a systémy s uzavřeným okruhem procesních vod (Zero Liquid Discharge) a úpravu solných roztoků. Více informací naleznete na stránce Water treatment by electrodialysis.

19. 11. 2018

MEGA at iwater Barcelona 2018

Navštivte nás na WATECu v Itálii

Navštivte nás na veletrhu WATEC v italské Cremoně na stánku č. 612, abyste shlédli, co přinese budoucnost v oboru elektrodialýzy. Společně s naším obchodním partnerem SG Projects budeme prezentovat průmyslová řešení pro čištění odpadních vod, demineralizaci mléka a úpravu bioplynu.

22. 10. 2018

MEGA at WATEC 2018

Mezinárodní konference Milky Forum 2018, Kyjev, Ukrajina

MEGA se účastní mezinárodní konference Milky Forum 2018 v Kyjevě na Ukrajině, která se koná 20. a 21. září. Fórum se zaměřuje na nové trendy ve zpracování a prodeji mléčných výrobků. Konference se zúčastní zástupci komerční a akademické sféry. MEGA bude zastoupena PhD. Olegem Dymarem s přednáškou na téma Zlepšení ziskovosti zpracování syrovátky elektrodialyzační technologií . Přijďte si poslechnout informace o nových trendech a postupech při zpracování syrovátky elektrodialýzou.

10. 9. 2018

Achema 2018, Frankfurt, Německo

Achema je mezinárodní veletrh zaměřený na chemické inženýrství, který se koná každé tři roky a prezentuje práce a nové postupy odborníků z celého světa. MEGA se této významné akce zúčastnila ve dnech 11. - 15. června 2018.
    Představili jsme průmyslová řešení založená na elektrodialýze pro tyto segmenty:

          
 • Demineralizace syrovátky a jiných surovin v mlékárenském průmyslu
 •         
 • Produkce organických kyselin pomocí bipolárních membrán
 •         
 • Výroba ultračisté vody pomocí elektrodeionizace
 •         
 • Recyklace nemrznoucích kapalin a HVAC glykolů
 •         
 • Úprava bioplynu
 •         
 • Čištění průmyslových odpadních vod

16. 6. 2018

MEGA at Achema 2018

IFAT 2018, Mnichov, Německo

Ve dnech 14. - 18. května 2018 se v Mnichově konal 20. světový veletrh vodního hospodářství, odpadních vod, odpadů a zpracování surovin. Celkem bylo přijelo 3305 vystavovatelů z 58 zemí. Veletrh za celou svou dobu navštívilo více než 141 000 návštěvníků ze 160 zemí. Tento veletrh byl pro nás mimořádně úspěšný. Za pět dní jsme dosáhli rekordního počtu 400 obchodních jednání. Ústředním tématem našeho stánku bylo představení využití naší membránové elektrodialýzy v ZLD (Zero Liquid Discharge), neboli systému s uzavřeným okruhem procesních vod, pomocí modulu ED (R) -IF 250/400. Dalším tématem byla prezentace schopnosti produkovat ultračistou vodu pomocí EDI (elektrodeionizace) a dalších DMP aplikací (mlékárenství, GOS, CNG).

18. 5. 2018

MEGA at IFAT 2018

Molochnaya Industria, Moskva, Rusko

Výstava Molochnaya Industria se konala v Moskvě od 27. února do 2. března 2018. MEGA se pravidelně účastní této výstavy na podporu prodeje našich technologií na trzích SNS a na podporu prezentace svých dceřiných společností MEGA ProfiLine a MEGA-UKRAINE. Svou účastí také potvrzujeme naši silnou pozici na těchto trzích.

2. 3. 2018

MEGA at Molochnaya 2018

Water Expo 2018, Chennai, Indie

12. ročník veletrhu Water Expo a mezinárodní konference WATMAN se konaly v Chennai v Tamil Nadu v Indii od 8. do 10. února 2018. Water Expo se zaměřuje na technologie související s vodou, zpracování odpadních vod, obnovitelných zdrojů energie, odpadového hospodářství a technologií pro kontrolu znečištění. Společnost MEGA představila svou elektrodialyzační technologii pro řešení čištění odpadních vod a elektrodionizaci pro výrobu ultračisté vody pro průmyslová použití.

10. 2. 2018