ESG Rating 2023

Podnikáme odpovědně

ESG Rating 2023: MEGA je špičkou mezi malými a středními podniky

Zvítězili jsme ve druhém ročníku ESG Rating

MEGA zvítězila v kategorii malých a středních firem v ESG Ratingu 2023. Prestižní ocenění jsme získali v proběhlém druhém ročníku, do kterého se přihlásilo celkem 135 českých obchodních společností. Výsledky nezávislého hodnocení zveřejnila Asociace společenské odpovědnosti, která provádí průzkum ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou VŠE (CEMS).

Žebříčku mezi velkými firmami vévodí ČEZ, Moneta Money Bank a Coca-Cola HBC, u malých a středních podniků zvítězila firma MEGA, na druhém místě skončila společnost SONNENTOR a třetí místo obsadila Nobilis Tilia.

Výsledky ESG Ratingu 2023 publikoval také časopis Forbes, kde o nás uvádí: “MEGA podniká v oboru průmyslových separačních technologií, technologií povrchových úprav materiálů a ekologických služeb. V oblasti E měří množství emisí CO2, které její provozy produkují, a má strategii, jak a o kolik lze emise v čase snižovat. Monitoruje spotřebované energie a přechází na obnovitelné zdroje. MEGA spolu se zaměstnanci také podporuje aktivity, které mají pozitivní dopad v místě podnikání firmy. V uplynulých letech šlo například o sportovní či kulturní akce, případně revitalizace veřejných prostranství. Aktivně nabízí také stáže studentům.” Přečtěte si nejen hodnocení o naší společnosti, ale i více o projektu ESG Rating ve Forbes.

Petr Dufek, Manažer kvality

Petr Dufek, Manažer kvality

„Úspěch naší firmy je uznáním a zároveň motivací a závazkem pokračovat v nastaveném směřování udržitelného podnikání, společenské odpovědnosti a etické firemní kultuře.”

Co je to ESG Rating

ESG Rating je první nezávislý průzkum hodnotící udržitelnost a etické praktiky jednotlivých podniků v ČR. Vznikl ve spolupráci Asociace společenské odpovědnosti a studijního programu CEMS na Fakultě podnikohospodářské VŠE. Rating pečlivě zkoumá a hodnotí tuzemské firmy podle jejich strategií a vlivu v oblastech environmentální udržitelnosti, sociální odpovědnosti a řízení firmy (ESG je zkratka z anglických slov environmental, social a governance).

„Hodnocení firem pomocí ESG Ratingu nám umožňuje ocenit ty společnosti, které mají společenskou odpovědnost jako jednu z hlavních misí svého podnikání. Je důležité podporovat a uznávat ty, kteří se zavázali k etickému, zodpovědnému a udržitelnému podnikání,“ říká k misi ESG Ratingu Hana Wasserburger, ředitelka konzultací společnosti Visa, generálního partnera letošního žebříčku.