Elektrodionizace od MEGA – řešení pro výrobu vodíku

Elektrodionizace od MEGA – řešení pro výrobu vodíku

Snižte náklady na přípravu vody pro výrobu zeleného vodíku

Víte, že...

Elektrodionizace od MEGA vyrábí ultračistou vodu s vodivostí až 0,055 µS/cm, a to kontinuálně a bez potřeby regeneračních chemikálií.

Výroba ultračisté vody pro získání vodíku

Zjistěte, jak vám elektrodeionizace od MEGA pomůže s produkcí nejen zeleného vodíku

Zjistěte, jak vám elektrodeionizace od MEGA pomůže s produkcí nejen zeleného vodíku

Snížení provozních nákladů
Žádné regenerační chemikálie
Energetická účinnost a obnovitelná energie

Elektrodeionizace zvyšuje udržitelnou výrobu vodíku snížením operativních nákladů díky vyšší výtěžnosti vody. A to bez nutnosti použití chemikálií na regeneraci kolon. Vyrobená ultračistá voda splňuje náročné kvalitativní požadavky pro pokročilou výrobu vodíku. Vyjádřeno elektrickou vodivostí až 0,055 µS/cm při 25°C nebo jako měrný odpor 18,2 MΩ∙cm.

Společnost MEGA dodává technologii na úpravu vody pro výrobu zeleného vodíku, která splňuje přísná kritéria na kvalitu vody pro použití v elektrolyzérech, což je obvykle <1 µS/cm.

Pokud čelíte problémům s vodou pro výrobu zeleného vodíku, rádi vám pomůžeme. Seznamte se s naším řešením výroby ultračisté vody.


Úprava vody pro výrobu zeleného vodíku

Zelený vodík

Zelený vodík

Zeleným vodíkem je označován vodík, který se vyrábí z vody pomocí elektrolýzy s využitím elektrické energie získané výhradně z obnovitelných zdrojů, jako je solární, větrná nebo vodní energie. V dnešní době snižování emisí skleníkových plynů a podpoře přechodu k udržitelné energetice, je tak vodík potenciálním zdrojem obnovitelné energie pro budoucí energetický mix lidstva.

Proč je voda důležitá pro výrobu vodíku

Proč je voda důležitá pro výrobu vodíku

Stejně jako obnovitelná elektřina, je pro výrobu zeleného vodíku důležitá i kvalita vody. Ta musí být natolik vysoká, aby se zabránilo poškození nebo znečištění elektrolyzérů. Musí se proto nejprve zbavit nečistot, jako jsou organické látky, minerály, soli nebo mikroorganismy. Kvalita vody pro elektrolyzéry se obvykle uvádí hodnotou její vodivosti, která je v ideálním případě nižší než 1 µS/cm. Takové kvality lze dosáhnout pomocí různých technologií čištění vody, jako je reverzní osmóza (RO), iontová výměna (IEX) nebo elektrodeionizace (EDI). Úprava vody je významnou položkou na celkových ekonomických nákladech výroby zeleného vodíku.

Proč je elektrodeionizace (EDI) vhodná pro výrobu ultračisté vody pro zelený vodík

Proč je elektrodeionizace (EDI) vhodná pro výrobu ultračisté vody pro zelený vodík

EDI umožňuje dosáhnout dostatečně nízké elektrické vodivosti vody požadované pro použití v elektrolyzérech. Je to kontinuální a účinný proces čištění, který nepotřebuje chemikálie k regeneraci, čímž snižuje provozní náklady a generuje méně odpadních vod. EDI je šetrná k životnímu prostředí a je díky tomu klíčovou technologií nahrazující konvenční iontovou výměnu se smíšeným ložem, která vyžaduje chemickou regeneraci na místě nebo mimo něj.

Elektrodeionizace je současně flexibilní a škálovatelná technologie, která se může přizpůsobit různým zdrojům a kvalitám vody, jako je mořská voda, pitná voda, procesní voda nebo odpadní voda. Obvykle se používá po procesu předúpravy a reverzní osmóze, čímž se dosahuje vysoké kvality a také vysoké výtěžnosti vody (obvykle > 95 %). To vede k menšímu odběru vody, což je důležité zejména v oblastech s nedostatkem této suroviny.

Proč zvolit MEGA EDI v procesu výroby zeleného vodíku

Proč zvolit MEGA EDI v procesu výroby zeleného vodíku

Společnost MEGA nabízí výrobcům zeleného vodíku kontinuální elektrodeionizační řešení pro výrobu ultračisté vody. Jednotky RALEX® HPWU s moduly MPure™ jsou navržené pro průmyslové použití (na rozdíl od laboratorních jednotek řady konkurentů) pro vysoké kapacity.

Vyspělá řada EDI modulů MPure™, produkuje vodu s velmi nízkou elektrickou vodivostí až 0,055 µS/cm at 25°C, resp. s vysokým měrným odporem až 18,2 MΩ∙cm. Tyto moduly jsou navrženy tak, aby nahradily iontovou výměnu se smíšeným ložem při průtoku od několika litrů za hodinu až po deseti tisíce litrů za hodinu a více.

Výhody modulů EDI MPure™ – ekonomická a spolehlivá technologie pro získání ultračisté vody

Výhody modulů EDI MPure™ – ekonomická a spolehlivá technologie pro získání ultračisté vody

Hlavními bonusy našich EDI modulů jsou nízké kapitálové a provozní náklady – nízká cena modulu a jeho dlouhá životnost, nízké náklady na obnovu, nízká frekvence čištění a nízká spotřeba energie. Navíc nepotřebují ke svému provozu žádné chemikálie a neprodukují tak žádný nebezpečný odpad, čímž významně zvyšují rentabilitu celého systému výroby zeleného vodíku.

Kompaktní a odolná konstrukce s dlouhou životností, malé rozměry vhodné pro vestavbu do kontejneru, či modularita a redundance v rámci jednotky i celého systému (např. běh 2+1), to jsou další benefity a důvody pro pořízení našeho řešení. Samostatný DC zdroj pro každý modul MPure umožňuje přesné nastavení procesu.

Mám zájem o podobné řešení

Naši odborníci jsou připraveni najít nejlepší řešení i pro váš projekt.

Vyplňte prosím níže uvedený formulář. Ozveme se vám zpět co nejdříve.

Máte zájem? Kontaktujte nás!

Michal Jirdásek

Michal Jirdásek

Key Account Manager

+420 606 387 947 michal.jirdasek@mega.cz
Antonina Šípová

Antonina Šípová

Obchodní manažer

antonina.sipova@mega.cz
Zdeněk Divíšek

Zdeněk Divíšek

Obchodní manažer

+420 725 090 944 zdenek.divisek@mega.cz
Tomáš Černý

Tomáš Černý

Obchodní manažer

+420 771 254 405 tomas.cerny@mega.cz
Jan Dupal

Jan Dupal

Obchodní manažer

+420 724 022 273 jan.dupal@mega.cz
Více kontaktů