Industrial and municipal water treatment

Skupina firem MEGA

Technologické firmy s celosvětovou působností

Jsme výzkumníci, výrobci a vizionáři

Společně jsme skupina technologických firem s celosvětovou působností a více než 30 lety zkušeností. Firmám z energetiky, potravinářství, chemického i farmaceutického průmyslu, automotive a dalších odvětví nabízíme průmyslové technologie založené na vlastním výzkumu. Mezi firmy skupiny MEGA patří MEGA a.s., MemBrain s.r.o., MEGA-TEC s.r.o., MEGA nemovitostní s.r.o. a První pokratický holding a.s.

Elektromembránová filtrace postavená na vlastních membránách RALEX® přináší průmyslovým firmám dvojí výhodu - vrací cenné suroviny zpět do výroby a snižuje množství odpadu. Vyrábíme vlastní membrány, svazky a celé jednotky. Díky tomu můžeme nabídnout technologie navržené podle potřeb konkrétních zákazníků.

Materiály, technologie a služby pro průmyslové povrchové úpravy založené na kataforéze a dalších moderních technologiích. Dodáváme průmyslové barvy a také úplné průmyslové technologie povrchových úprav.

Pokročilé sanace založené na patentovaných postupech a hlubokých znalostech hydrogeologie. Pomůžeme vám předcházet ekologickým škodám a vyřešit ty stávající. Využíváme vlastní patentované postupy založené na injektáži suspenze nanoželeza.

Historie

Příběh skupiny firem MEGA začíná hluboko v Československu, kdy Luboš Novák zkoumal v rámci uranového průmyslu čištění vody kontaminované chemickou těžbou. Unikátní membrána, kterou se svým týmem vyvinul, se ukázala jako klíčová pro separaci roztoků v mnoha průmyslových odvětvích.

1976
Luboš Novák nastupuje do Výzkumného ústavu uranového průmyslu
1985
První membrána RALEX®
1992
Zahájena dlouhodobá spolupráce se společností PPG GI
1995
Instalace první velké technologie pro čištění průmyslových odpadních vod
2000
Byl založen MEGA-TEC pro zajištění full service v oblasti průmyslových povrchových úprav
2001
Zahájena dlouhodobá spolupráce se společností IVECO ČR
2008
Byl založen MemBrain
2009
Instalace první velké technologie v mlékárenství
2010
Největší projekt na čištění vody v Barceloně
2012
Patentovaný proces sanace nanoželezem
2013
Založení pobočky MEGA Ukrajina
2015
Otevření Membránového inovačního centra
2021
Více než 170 membránových projektů po celém světě
2022
30. výročí skupiny firem MEGA

Naši lidé

Lubos Novak, the owner of the MEGA group

Luboš Novák, majitel firem skupiny MEGA

„Úspěšně využíváme výsledky výzkumu v průmyslových aplikacích.“

Jiri Truhlar, CFO of the MEGA group

Jiří Truhlář, ekonomický ředitel skupiny MEGA

„Široké portfolio a diferencované průmyslové segmenty našich firem zajišťují dlouhodobou stabilitu a sílu celé skupiny.“

Politika kvality, environmentu a BOZP

Cílem politiky kvality, environmentu a BOZP společnosti MEGA a.s. a jejích dceřiných společností je plnění požadavků, potřeb a očekávání zákazníků, minimalizace vlivů na životní prostředí, dodržování požadavků zákonů a dalších předpisů, dodržení technických a jakostních parametrů dodávaných služeb a zboží a trvalé zlepšování. Stáhněte si plné znění v PDF.

Etický kodex

Etický kodex přehledně shrnuje pokyny a zásady, kterými se mají zaměstnanci, vedení a představenstvo společnosti řídit, aby bylo zajištěno, že společnost bude podnikat eticky a odpovědně. Stáhněte si etický kodex firem skupiny MEGA v PDF.

Kontaktujte MEGA