Úpravu bioplynu

Úpravu bioplynu

Technologie pro úpravu bioplynu na biometan, BioLNG, BioCNG a biovodík

Víte, že…

Pomocí membránové technologie separace plynu od MEGA lze dosáhnout výtěžnosti biometanu 94–99,9 %.

Ke každému přistupujeme individuálně. Proto společně najdeme optimální technické řešení přímo na míru. Analýzy a rozbory plynů provádíme ve vlastních laboratořích..

Jsme specialisté a zkušení odborníci na průmyslové aplikace v oblasti membránové separace plynů. A také poradíme, jak získat dotace na pořízení naší technologie.

Díky kontrole pomocí softwaru pro vzdálený přístup a týmu našich servisních techniků můžeme zaručit kontinuální provoz 24/7.

Použití technologií MEGA pro úpravy bioplynu

Dodáváme technologii pro úpravu bioplynu na zkapalněný biometan – BioLNG – s realizací na klíč. Své služby nabízíme městům, obcím, zemědělským i soukromým klientům.

Zjistěte více o výrobě BioLNG

Náš tým specialistů vám pomůže s optimalizací složení vyrobeného bioplynu pro zpracování BioCNG a jeho využitím jako paliva pro osobní automobily, autobusy, nákladní automobily, traktory nebo pro vstřikování plynu do sítě a spalování v plynových kotlích.

Zjistěte více o výrobě BioCNG

Vysoce účinná výroba biovodíku pro města, obce, zemědělské i drobné podniky.

Zjistěte více o biovodíku

Rozšiřte své podnikání díky využití odpadů pomocí technologie MEGA pro úpravu bioplynu

Boost your waste business with MEGA biogas upgrading technology

Inovovaná technologie pro výrobu bioplynu

Výtěžnost metanu > 99,9 %
Kontejnerové řešení
Technologie plug-and-play
Nízké náklady na údržbu a OPEX
Energetická účinnost
Celosvětová asistenční síť

Vytvořte z odpadu vysoce ziskový produkt pomocí technologie MEGA, která umožňuje získat až 99,9 % biometanu obsaženého v surovém bioplynu.

Společnost MEGA dodává jednotky na úpravu bioplynu založené na membránové separaci plynu. Naše řešení je vhodné pro zemědělské a komunální bioplynové stanice i pro ČOV.

Přínosem technologie od MEGA je možnost zachytávání CO2 a jeho další využití v průmyslu nebo potravinářství. To může být dalším zdrojem vašeho příjmu.

Požádejte naše odborníky o pomoc s vaším projektem.

Úprava bioplynu na biometan technologií MEGA

Co je bioplyn

Co je bioplyn

Bioplyn je cenný zdroj obnovitelné energie, který vzniká rozkladem organických materiálů.

K čemu se bioplyn používá

Po zpracování se bioplyn používá k pohonu vozidel a výrobě elektřiny nebo tepla, ať už ve formě BioLNG, BioCNG, vstřikování do sítě nebo biovodíku.

Máme řešení na míru pro každou bioplynovou stanici

Máme řešení na míru pro každou bioplynovou stanici

Využíváte bioplynovou stanici pouze pro výrobu elektřiny a vytápění, a zajímá vás její další potenciál? Máme pro vás řešení – separační jednotky na výrobu biometanu. Poskytujeme komplexní služby:

  • Provedeme analýzu možností výroby bioplynu s ohledem na maximální efektivitu a ekonomickou návratnost projektu, který přizpůsobíme na míru vašim potřebám.
  • Na začátku každého projektu provedeme pilotní testování.
  • Náš tým specialistů vám pomůže optimalizovat složení vyráběného bioplynu pro zpracování biometanu.
Proč zvolit zpracování bioplynu od MEGA

Proč zvolit zpracování bioplynu od MEGA

Systém úpravy bioplynu od MEGA má výtěžnost biometanu obsaženého v surovém bioplynu až 99,9 %, a to díky oddělení CO2 a dalších plynů z bioplynu.

Rostoucí ceny paliv, elektřiny a tepla znamenají, že zpracování bioplynu může být pro vaši společnost významným zdrojem zisku.

Dokonce je možné získávat CO2 z bioplynové stanice pro průmyslové nebo potravinářské účely, což dále zvyšuje příjmy.

Společnost MEGA poskytuje kompletní řešení úpravy bioplynu šité na míru spolu s integrací do provozu

Laboratorní

Laboratorní testování

Každému projektu se věnujeme individuálně a nabízíme komplexní služby – testování vzorků plynů, analýzy v našich laboratořích a úpravy technologií našimi specialisty.

Produkty a technologie

Mobilní jednotky RALEX® BU 25 - 12

Mobilní jednotky RALEX® BU

MEGA nabízí svým zákazníkům kapacitní řešení přímo na míru. Navrhujeme bioplynové jednotky RALEX® BU na úpravu surového bioplynu v rozmezí od 25 m3 až do 1000 m3 surového bioplynu na vstupu. Jednotka pracuje v kontinuálním režimu.

Případové studie

BioCNG pro města

BioCNG pro města, ČOV Brno – Modřice

První autobus v ČR poháněný bioplynem z odpadní vody

Pilotní projekt „BioCNG pro města“ realizovaný společně s Institutem Cirkulární ekonomiky, Brněnskými vodárnami a kanalizacemi a MemBrain, využívá plyn vznikající při čistění odpadních vod pro pohon hromadné dopravy. Projekt byl oceněn institutem Smart City Innovation.

Jednotka BioCNG BU-12 byla připojena na kalový plyn v BVK ČOV Modřice. Vyrobený biometan byl tankován do autobusu DP Brno. Bylo provedeno 36 plnění s celkovým odběrem 1660 kg. Jednotka BioCNG najela 1068 hodin bez jediného neplánovaného výpadku.

Přechod provozu ze zemědělského bioplynu na kalový plyn neprovázely žádné problémy. Naopak koncentrace metanu byla vyšší v kalovém plynu a nežádoucí obsah kyslíku a dusíku byl velmi nízký, a proto byla koncentrace biometanu v produktu vysoká.

Zeptat se na projekt
Zeptat se na projekt
Případová studie úprava bioplynu na biometan Pustějov

ZEMSPOL STUDÉNKA a.s., Česko

Kontinuální výroba biometanu pro zemědělské družstvo v Pustějově

MEGA instalovala provozní jednotku na separaci biometanu – BioCNG u bioplynové stanice společnosti ZEMSPOL, která provozuje 2 bioplynové stanice pracující na principu mokré fermentace a dvoustupňového anaerobního kvašení. Po provedené analýze a laboratorních testech firma ZEMSPOL ochotně poskytla zázemí k instalaci pilotní jednotky BioCNG na objem produkce biometanu 6,3 Nm3/h při obsahu metanu 60 obj. % ve vstupním bioplynu.

Parametry provozu byly průběžně sledovány. Jednotka na výrobu BioCNG byla v kontinuálním provozu od jara 2015 do jara 2018, přičemž koncentrace metanu v produktovém plynu byla vyšší než 95 obj. %. Provoz byl po bezproblémovém kontinuálním provozu dle smluvních podmínek ukončen v červenci 2018.

Zeptat se na projekt
Zeptat se na projekt

Vyžádejte si bezplatnou cenovou nabídku pro svůj projekt úpravy bioplynu

Naši odborníci jsou připraveni najít nejlepší řešení pro váš projekt úpravy bioplynu. Vyplňte prosím níže uvedený formulář. Ozveme se vám co nejdříve.

Staráme se o vás

MEGA Care šetří vaše peníze.
Veškerá péče, kterou potřebujete.

24/7 specialista na telefonu
Diagnostika na dálku
Pravidelné pozáruční prohlídky

MEGA Care omezuje odstávky technologie na nezbytné minimum. Díky aktivnímu monitorování, preventivní údržbě a úpravám procesu na dálku předcházíme nečekaným výpadkům. Pravidelné prohlídky v místě instalace zahrnují celkovou kontrolu systému a testování jednotlivých komponent v plné zátěži. Optimální výkon technologie je tak zajištěn díky celkovému vyhodnocení stavu jednotky.

Více o MEGA Care

MEGA Care omezuje odstávky technologie na nezbytné minimum. Díky aktivnímu monitorování, preventivní údržbě a úpravám procesu na dálku předcházíme nečekaným výpadkům. Pravidelné prohlídky v místě instalace zahrnují celkovou kontrolu systému a testování jednotlivých komponent v plné zátěži. Optimální výkon technologie je tak zajištěn díky celkovému vyhodnocení stavu jednotky.

Více o MEGA Care

Máte zájem? Kontaktujte nás!

Miroslav Jetleb

Miroslav Jetleb

Obchodní manažer

+420 602 653 695 miroslav.jetleb@mega.cz

MEGA a.s.

+420 487 888 111 sales@mega.cz

Pod Vinicí 87
471 27 Stráž pod Ralskem
Česká republika

Ukázat na mapě