RALEX Membrane Gas Separation

Technologie pro úpravu bioplynu na biometan

Membránová separace plynů pomocí jednotek RALEX®

Našim zákazníkům poskytujeme individuální přístup a optimální technické řešení, analýzy a rozbory plynů provádíme ve vlastních laboratořích.

Jsme specialisté a zkušení odborníci na průmyslové aplikace v oblasti membránové separace plynů.

Team našich servisních techniků MEGA Care a kontrola pomocí softwaru pro vzdálený přístup zaručuje kontinuální provoz 24/7.

Úprava bioplynu na biometan (bioCNG)

More ingredients, less waste

Od bioplynu až k biometanu

MEGA dodává technologii pro úpravu bioplynu na biometan (bioCNG) založenou na principu membránové separace plynů. Naše aplikace jsou vhodné jak pro zemědělské a komunální bioplynové stanice, tak i pro úpravu kalových plynů z ČOV. Naše jednotky RALEX® BU pokrývají kapacity od produkce bioCNG pro vlastní spotřebu v rámci jedné organizace až po produkci biometanu pro vtláčení do sítě. Aplikací naší technologie přispějete ke zlepšení životního prostředí za současného zvýšení zisku vaší společnosti.

Lab & pilot testing

Laboratorní a pilotní testy

Každému zákazníkovi věnujeme maximální pozornost a nabízíme komplexní služby – odběr vzorků plynu, analýzu v našich laboratořích a návrh úpravy technologie našimi odborníky. Disponujeme pilotní jednotkou RALEX® BU 12-6 C, která může být na zkušební dobu instalována ve vašem provozu.

Electrodialysis explained

Výhody membránové separace bioplynu

  • Možnost instalace membránové technologie do stávajících bioplynových stanic v kombinaci s kogenerační jednotkou
  • Nevyžaduje přídavné chemikálie a negeneruje odpady
  • Minimální požadavky na obsluhu, diagnostika na dálku z našeho monitorovacího centra (Remote Access Control)
  • Nízká energetická náročnost a nízké provozní náklady
  • Provoz v kontinuálním režimu a náběh technologie v řádu minut
  • Malá zastavěná plocha - kontejnerové provedení
  • Možnost rozšíření kapacity technologie

Produkty a technologie

Jednotky RALEX®

RALEX® BU 25 - 12

RALEX® BU 25 – 12 C

Jednotka pro úpravu 25 m3 surového bioplynu a produkcí 12 m3 bioCNG za hodinu. Jednotka pracuje v kontinuálním režimu a produkt je skladován v zásobníku tlakových lahví. Součástí jednotky je výdejní zařízení s obchodním měřením pro přímé plnění do dopravních prostředků.

RALEX® BU 100 - 50

RALEX® BU 100 – 50 C

Jednotka pro úpravu 100 m3 surového bioplynu a produkcí 50 m3 bioCNG za hodinu. Jednotka pracuje v kontinuálním režimu a produkt je skladován v zásobníku tlakových lahví. Součástí jednotky je výdejní zařízení s obchodním měřením pro přímé plnění do dopravních prostředků.

RALEX® BU 200 - 100

RALEX® BU 250 – 125 C

Jednotka pro úpravu 250 m3 surového bioplynu a produkcí 125 m3 bioCNG za hodinu. Jednotka pracuje v kontinuálním režimu a produkt je skladován v zásobníku tlakových lahví. Součástí jednotky je výdejní zařízení s obchodním měřením pro přímé plnění do dopravních prostředků.

RALEX®  BU 500 - 250

RALEX® BU 500 – 250 M

Jednotka pro úpravu 500 m3 surového bioplynu a produkcí 250 m3 biometanu za hodinu. Jednotka pracuje v kontinuálním režimu a produkt je pomocí kompresní stanice vtláčen do sítě zemního plynu.

Jiná kapacitní řešení navrhujeme zákazníkům na míru, neváhejte nás kontaktovat.

Staráme se o vás

MEGA Care šetří vaše peníze.
Veškerá péče, kterou potřebujete.

24/7 specialista na telefonu
Diagnostika na dálku
Pravidelné pozáruční prohlídky

MEGA Care omezuje odstávky technologie na nezbytné minimum. Díky aktivnímu monitorování, preventivní údržbě a úpravám procesu na dálku předcházíme nečekaným výpadkům. Pravidelné prohlídky v místě instalace zahrnují celkovou kontrolu systému a testování jednotlivých komponent v plné zátěži. Optimální výkon technologie je tak zajištěn díky celkovému vyhodnocení stavu jednotky.

Více o MEGA Care

MEGA Care omezuje odstávky technologie na nezbytné minimum. Díky aktivnímu monitorování, preventivní údržbě a úpravám procesu na dálku předcházíme nečekaným výpadkům. Pravidelné prohlídky v místě instalace zahrnují celkovou kontrolu systému a testování jednotlivých komponent v plné zátěži. Optimální výkon technologie je tak zajištěn díky celkovému vyhodnocení stavu jednotky.

Více o MEGA Care

Máte zájem? Kontaktujte nás!

MEGA a.s.

+420 487 888 111 sales@mega.cz

Pod Vinicí 87
471 27 Stráž pod Ralskem
Česká republika

Ukázat na mapě
Ostatní kontakty