Firma roku 2023

Bronzová Firma roku 2023!

Příběh společnosti MEGA zaujal na celorepublikové soutěži

Získali jsme bronz v 18. ročníku soutěže Firma roku

Před 18 lety vznikla na podporu malých a středních firem a podnikatelů celorepubliková soutěž Firma roku a Živnostník roku. Cílem je hledat inspirativní příběhy, které si zaslouží převyprávět. A právě příběh společnosti MEGA, který se začal psát před téměř 40 lety, se letos zasloužil o 3. místo a dokazuje tak, že moderní technologie, aplikovaný výzkum a udržitelnost mohou jít ruku v ruce a dosáhnout skvělých výsledků.

První místo patří turnovské firmě CRYTUR zabývající se výrobou syntetických krystalů, stříbro si odnesla mladá společnost Vasky, která se úspěšně snaží o zachování obuvnického řemesla.

Dalším vítězstvím společnosti MEGA pak bylo 1. místo v kategorii Firma roku 2023 Hlavního města Prahy. „Navzdory velmi technickému oboru porota ocenila, že se vítěz věnuje technologiím 21. století. Zapojuje se svými membránami skvěle do cirkulární ekonomiky. Do budoucna se bez membránových technologií neobejdeme, a to v celosvětovém měřítku. Velmi důležitý je osobní příběh vlastníka společnosti,“ popisuje porotce Igor Wotke z PwC Česká republika.

Luboš Novák, Majitel firem skupiny MEGA

Luboš Novák, Majitel firem skupiny MEGA

„Ukazuje se, že naše vize propojení moderní technologie, aplikovaného výzkumu a udržitelnosti mohou jít ruku v ruce a dosáhnout skvělých výsledků. A to je pro nás ta nejlepší podnikatelská cesta už více jak třicet let.”

Co je Firma roku

Soutěže Firma roku a Živnostník roku vznikly v roce 2005 a jejich cílem je dostat do povědomí inspirativní příběhy úspěšných podnikatelů, tradičních rodinných firem i začínajících nadšenců. Na oboru, zaměření či velikosti nezáleží.

Odborná porota složená ze zástupců odborných partnerů, manažerů velkých firem a vítězů předchozích soutěží sestavuje nejprve regionální žebříčky ve všech 14 krajích České republiky. Vítězové z každého kraje následně postupují do celostátního finálového kola, které je tradičně spojeno s galavečerem na Žofíně, který spoluprodukuje a přenáší Česká televize.

Cílem soutěže je vyvolání debaty na téma podnikání v České republice. Je totiž důležité upozorňovat na naše firmy a živnostníky, kteří odvádějí skvělou práci a vytvářejí hodnoty, přínosné pro zákazníky i společnost.