Technologie čištění nemrznoucí směsi získala prestižní ocenění Czech & Slovak Sustainability Summit 2024!

Spolupráce MEGA a CLASSIC Oil na poli recyklace glykolů slaví úspěch!

Technologie čištění nemrznoucí směsi získala prestižní ocenění Czech & Slovak Sustainability Summit 2024!

Technologie CLASSIC OIL a MEGA oceněna Czech & Slovak Sustainability Summit 2024

Druhý ročník Czech & Slovak Sustainability Summitu, který se konal 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha, přivítal celkem 578 profesionálů v oblasti udržitelnosti a ESG. Ti si vyslechli ocenění nejlepších udržitelných projektů za uplynulý rok.

Mezi oceněnými projekty byla také technologie na čištění nemrznoucí směsi, na které se společně podílí společnosti CLASSIC OIL a MEGA.

Podrobnosti o oceněné technologii ekologické a efektivní likvidace použitého ethylenglykolu a propylenglykolu (nemrznoucí směsi) si můžete poslechnout v krátkém videu s Janem Skolilem na našem youtube kanálu společnosti MEGA.

Luboš Novák, Majitel firem skupiny MEGA

Ing. Jan Skolil, Ph.D., Technický ředitel CLASSIC OIL s.r.o.

„Srdcem naší technologie je elektromembránový proces, který dokáže z vodného roztoku glykolu odstranit všechny ostatní soli a ionty. Výsledný produkt lze potom použít pro výrobu nové nemrznoucí směsi ve stejné kvalitě jako by byl produkt z panenského glykolu.”

V čem je recyklace nemrznoucích směsí od MEGA a CLASSIC OIL unikátníVětšina energetických systémů využívá nemrznoucí směsi, které s časem ztrácejí své vlastnosti a mění se v nebezpečný odpad. Avšak nejcennější složka – glykol – má schopnost být opakovaně využíván. Inovativní technologie vyvinutá ve spolupráci firem CLASSIC Oil a MEGA dokáže tyto směsi recyklovat do čistého vodného roztoku glykolu s více než 90 % materiálovou výtěžností. Tento přístup není jen ekologicky prospěšný, ale díky nízké energetické náročnosti také ekonomicky efektivní. Recyklací navrací do oběhu velké množství cenného materiálu, snižuje závislost na mimoevropských surovinách a redukuje emise CO2 spojené s jejich výrobou.

Technologie RALEX® ART (Antifreeze Reuse Technology) je unikátní řešení spojující efektivní předúpravu s odsolením pomocí vysoce účinné elektrodialýzy.
Chci se o recyklaci nemrznoucí směsi dozvědět více
MEGA ve spolupráci s ČSOB EU centrem připravila nabídku řešení úspory vody v průmyslu

Co je Czech & Slovak Sustainability Summit

„Cílem Sustainability Summitu je posvítit si na kroky, které společnosti podnikají za účelem stát se udržitelnějšími. Snažíme se vyzdvihnout pozitivní počiny, aby se mohly inspirovat i další firmy. Zároveň podporujeme diskusi, která podnikům poskytuje potřebnou zpětnou vazbu v jejich snaze stát se udržitelnější. Věříme, že takové fórum pomáhá posouvat udržitelnost na českém a slovenském trhu kupředu,“ vysvětluje Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, jež summit organizovala.